Güneş Tarlası kurmak mı? Tarladan Payını almak mı?

En son güncellendiği tarih: 24 Tem 2020

Güneş enerji santrali kurup her ay gelir elde etmek oldukça makul bir yatırım yöntemidir. Ancak son zamanlarda sıkılaşan prosedür, kur artışı ve yanlış enerji politikaları ile özellikle küçük yatırımcılar için cazip seçenek olmaktan uzaklaşmaktadır. Bu yazımızda bu zor süreçlerin atlatılıp küçük yatırımlarla orta vadeli ve güvenli nasıl güneşten gelir elde edebiliriz? sorusunu yanıtlayacağız.


GÜNEŞ TARLASI ENERJİ LTD. ŞTİ. sahip olduğu Türkiye'nin en fazla ışınım alan bölgesi olan Güney Doğu Anadolu 'daki 400 kW kurulu gücünü 400 eşit paya bölerek Güneş PAYI adını verdiği 1 kW'lık paylar halinde düşük yatırımlarla Güneş enerjisi santrali payı alıp her ay kira alır gibi gelir elde etmenize olanak veriyor.


Hiçbir teknik bilgi ve prosedüre boğulmadan düşük yatırımlarla güneş enerjisi santrali payı sahibi olmak gunestarlasi.com üzerinden kayıt oluşturup iletişim bilgilerinin bırakılmasının ardından 0850 420 8505 müşteri hizmetleri tarafından aranıp bilgilendirme yapılıyor ve tarafınıza sözleşme ulaştırılıyor ve tebrikler; güneş yarın sizin için çalışıyor.


Fikir oluşturması için sizlerle örnek bir kazanç hesabı paylaşmak istiyorum;


Diyarbakır Ges'imizden 1 Güneş Payı Aldığınızda güncel satış bedeli saatlik 1 kw/h = 0,35 kuruş'tan , günlük kış aylarında ortalama 10, yaz aylarında ise 12 saat güneşlenme süresi ile ortaya çıkan aylık kazanç hesabı;


1 (Güç-kw) x 0,35 (saatlik enerji satış bedeli-TL) x 12 (yaz ayında ortalama güneşlenme süresi-saat) x 30 (gün) = 126 ₺


Tesis İşletme Masrafı olarak kazancınızdan %9 kesintiyi ayık kazancınıza uygularsak, ay sonu net kazancınız = 126*9%-= 11.34 tutarında kesintiyle 114.66  ₺   olmaktadır.


Güneş Payı miktarınızı bu rakamla çarparak daha fazla yatırımla ne kadar kazancınız olacağını hesaplayabilirsiniz. Çok yakında sitemiz üzerinden bu hesabı bir modül ile sitemiz üzerinden yapabileceğiniz bilgisini de sizinle paylaşmak istiyorum.


Saatlik enerji satış bedeli her yıl sonu şirket toplantımızda alınan kararla güncel kur, epdk, şirket büyüme oranı gibi çeşitli faktörler göz önünde bulundurularak asgari %10 olmak üzere

güncellenmektedir. Enerjinin her geçen gün yükselen ve asla değer kaybetmeyen bir ihtiyaç olduğu göz önünde bulundurularak bu rakamların her sene daha tatminkar bir orana ulaşması muhtemeldir.


Bir diğer husus şirketimizin sınırlı sayıdaki arzının üstünde taleple karşılaşılacağından yeni sahalar açana kadar bu fırsat yatırım aracının birimi olan Güneş Payı'nın satış fiyatının aldığınız fiyatın üstünde değerleme payınızı devretme olanağı bulabilirsiniz.


Güneş Payınızı katılım tarihinizden sonraki yıl web sitemiz üzerinden geri alım talebi oluşturarak sıfır risksiz yatırımınızı kapatabilirsiniz.


Bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda 1000$ gibi düşük bütçeyle enerji yatırımı yapmak güneş tarlası kurmak yerine güneş payı sahibi olmak daha makul bir seçenek olduğununa işaret ediyor.


Güneşli günler dilerim.
72 görüntüleme0 yorum